Kłykciny kończyste zdjęcia


 

Wirus brodawczaka ludzkiego (Kłykciny kończyste zdjęcia – poniżej) najczęściej przenoszony jest poprzez kontakt z naskórkiem zakażonej osoby, na przykład z kurzajkami i brodawkami, które powstają wskutek zarażenia wirusem HPV. Drugą przyczyną zarażenia są kontakty seksualne.

Największe ryzyko rozwinięcia się schorzeń związanych z wirusem HPV pojawia się u mężczyzn prowadzących bujne życie seksualne, mających osłabiony układ immunologiczny, a także u mężczyzn będących nosicielami wirusa HIV.

Obecnie odkryto około 100 typów wirusa HPV, które dzielone są na typy niskiego i wysokiego ryzyka. Zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet groźne są tylko określone wirusy:

  • typy wirusa HPV niskiego ryzyka – wirusy typu 1 i 2, które powodują brodawki i kurzajki u stóp, wirusy typu HPV 6 i HPV 11, które przenoszone są drogą płciową i powodują kłykciny kończyste – brodawki umiejscawiające się w okolicach narządów płciowych i odbytu
  • typy wirusa HPV wysokiego ryzyka – wirusy typu HPV 16 i HPV 18, które są wirusami onkogennymi, czyli związanymi z podwyższonym ryzykiem wystąpienia nowotworu, u mężczyzn rzadko powodują raka prącia czy raka odbytu

 

 

Leki na kłykciny

Leki do kupienia z receptą wystawianą online : Condyline / Wartec / Aldara