Wartec (Warticon)


Wartec (warticon) to lek, który występuje w formie roztworu bądź kremu. Stosuje się go w celu wyleczenia zmian wywołanych wirusem HPV. Zmianami tymi są kłykciny kończyste w obrębie narządów płciowych.

Co to jest Wartec

Wartec jest lekiem używanym do leczenia objawów kłykcin kończystych. Występuje w dwóch formach- roztworu i kremu. Substancją czynną jest podofilotoksyna, która działa na jądra zakażonych komórek, zapobiegając ich namnażaniu. Warticon służy do aplikacji zewnętrznej. Już w ciągu kilku tygodni jest w stanie zwalczyć objawy kłykcin kończystych.

Skład leku: https://pl.wikipedia.org/wiki/Podofilotoksyna

Jak stosować Wartec

Wartec stosujemy zewnętrznie tylko i wyłącznie na miejsca zmienione chorobowo. Przed zastosowaniem leku przygotowujemy skórę poprzez dokładne jej umycie  i wysuszenie. Warticon aplikujemy dwa razy dziennie przez trzy dni. Potem mamy cztery dni przerwy w stosowaniu. Jeśli objawy nie znikną w ciągu tygodnia, to operację należy powtórzyć w tym samym systemie. Maksymalnie można stosować lek do czterech tygodni. Jeśli objawy nie znikną należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwwskazania do stosowania leku

Lek powinny stosować osoby z objawami zakażenia wirusem HPV, czyli z kłykcinami kończystymi. Wartec winno się stosować zewnętrznie, więc jeśli brodawki płciowe są bardzo dużych rozmiarów, bądź występują w jamach ciała, to osoba powinna zgłosić się do lekarza w poszukiwaniu innej terapii. Wartec nie powinny stosować także osoby uczulone na którykolwiek składnik leku, zwłaszcza na podofilotoksynę. Zabronione jest używanie leku przez kobiety w ciąży i karmienie piersią, gdyż lek może wpłynąć na zdrowie dziecka.

Efekty uboczne

Jest bardzo niskie prawdopodobieństwo wystąpienia objawów niepożądanych przez stosowaniu Wartec, a jeśli wystąpią, to z reguły szybko mijają.  Jednakże mogą wystąpić owrzodzenia, stany zapalne czy też podrażnienia w miejscu aplikacji Warticonu.  Jeśli objawy w jakikolwiek sposób Cię zaniepokoją, to skontaktuj się z lekarzem prowadzącym.


Gdzie kupić Wartec

Wartec możesz nabyć poprzez nasz serwis, klikając w odpowiedni baner, który przeniesie Cię w miejsce, gdzie możesz sfinalizować zamówienie.

Screenshot at paź 04 16-25-35


Czym są kłykciny kończyste

Kłykicny kończyste to choroba wywołana wirusem HPV. Typy, które ją wywołują to HPV-6 i HPV-11. Nie są one onkogenne, czyli nie wywołują raka. Inaczej jest w przypadku HPV-16 i HPV-18, które mogą powodować raka szyjki macicy, raka prącia, odbytu. W przypadku kłykcin kończystych zmiany to białawe bądź w kolorze skóry, kalafiorowate, brodawkujące

wykwity zlokalizowane w okolicy narządów płciowych obu płci. U kobiet występują w okolicy krocza, warg sromowych i odbytu. U mężczyzn zaś na wewnętrznej stronie napletka lub żołędzi, w okolicy wędzidełka. U obu zmiany mogą występować również w jamie ustnej i gardle, co spowodowane jest uprawianiem oralnego stosunku seksualnego.

Do zakażenia dochodzi poprzez jakikolwiek stosunek seksualny. Można również się zarazić poprzez używanie środków osobistych osoby zarażonej. By uniknąć zarażenia należy stosować zabezpieczenia, jakimi są prezerwatywy, unikać dużej liczby partnerów seksualnych o nieznanej przeszłości. Istnieje również szczepionka przeciwko wirusowi HPV.Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

31 thoughts on “Wartec (Warticon)

 • Paweł49

  Kłykciny to dosyć wstydliwy problem, więc cieszę się, że mogę go zamówić przez stronę, a nie w zwykłej aptece. Poza tym skuteczny

  • podrugiejstronieswiata

   Popieram, też wstydziłabym się iść do apteki w mieście, a tutaj mogę go zamówić anonimowo i rodzina nie wie co w paczce przychodzi. Poza tym działa

  • Wood

   RIP Neil Armstrong, a symbol of when America was great country, and NASA's foremost mission wasn't to "engage much more with dominantly Muslim nations to help them feel good about their historic contribution to science and math and enigoeerini&qunt;.Whgle we're at, RIP America too.

 • Magda88

  Stosuję wartec 5 razy w tyg pod rząd, wszystko zawsze fajnie wypala ale jak zwykle są oparzenia i rany, ale inaczej się nie da, trzeba wypalić kłykciny. Ja stosuję wartec w kremie i roztworze .

 • Marcin11

  Stosuję Wartec razem z Aldarą, bardzo fajne połączenie, wartec szybko wypala mi kłykciny a aldarą zaczynam smarować jak są małe zmiany tak żeby bardziej pobudzić układ immunologiczny i żeby nie było nawrotów.

 • Przemek20

  Masakra, walczę z kłykcinami juz rok czasu ciągle mam nawroty, czytałem ze chorobę ma się całe życie i gdy organizm jest osłabiony to ma się nawroty! Póki co wspomaga mniej w tej walce Wartec i jakoś to idzie, ale i tak jest ciężko znowu i znowu wyskakują.

 • Anitta

  Byłam u ginekologa i tez przepisuje mi w kółko wartec i Aldarę, dla tego za miast na wizyty niepotrzebne wolę sobie kupic przez internet.

 • Patryyyk

  Też kupuje leki tylko przez internet, świetnie sobie radzą. Wole kupić wartec i aldarę tutaj niż chodzić do nie miłej pani dermatolog i w kółko mówić to samo, lepiej sobie zamówić ma się spokój na parę miesięcy.

 • Wera00

  Używam Aldary i wartecu jak zobaczę kłykciny, ładnie wypalają i chwile mam spokoju z nawrotami, polecam jeśli ktoś się zaraził.

 • Amela

  Ja byłem raz na wypalaniu laserowym i teraz tylko jak widzę drobne zmiany to smaruję wartecem lub aldarą, póki co mi to pomaga, kłykciny tak nie wyskakują jak kiedyś.

 • Ozii

  Bez tych leków by nie było by życia, wartec świetnie sobie radzi z kłykcinami kończystymi. Wypala i jest skóra potem czysta tak jak być powinna a nie jakieś brodawki.

  • Wyleczony Autor wpisu

   Jeśli wartec nie pomaga, zalecam sprobować aldary i condyline. Wszystko zależy od naszego układu odpornościowego i tego jak wpływa na nas dany lek.

 • sandra

  Powiem tak DZIAŁA!.
  Miałam rozległe kłykciny, bo 1 lekarz nawet nie powiedział mi co to jest, że ma urosnac i mamy czekac… od golenia maszynka to sie wszystko poroznosilo..było wszedzie masakra.
  Poszłam do innego lekarza zapisała mi wartec. Smarowałam 3 dni.. i zniknęło. W moim przypadku bolało jak cholera nie mogłam normalnie chodzic ciezko mi bylo siadac. Moja „mała” spuchnęła mi dwukrotnie i była aż taka ciemno czerwona. Jak robilam kupe to pozniej krwawiłam, bo mialam klykciny tez obok odbytu… Na skórze były aż rany. Ale jak sie zagoiło… trwało to wiecej niz 4 dni jak pisza na ulotce to faktycznie zniknely. Byłam zdziwiona bo mialam 2 duze klykciny a po nich tez śladu nie ma. Wiec polecam, ale kosztuje to duzo cierpienia. Ale warto sie pomeczyc ten tydzien. Mi pomógł bardzo szybko. W styczniu ide do lekarza zobaczymy co powie 🙂

 • Krzysiek

  Każdy z tych leków działa. Trzeba przetestować na sobie i widzieć który lepiej i szybciej działa.
  Ogólnie jeśli pod napletkiem to radzę uważać z ilością bo można sobie ładne rany zrobić.